Tallinna esimene apteegimäärus Taxa nägi trükivalgust 1695.aastal. Linnaarsti koostatud Taxa kehtestas kindlad normid ravimite valmistamisele, säilitamisele ja müügile. Muuhulgas loetles see üle 3200 sel hetkel Tallinnas käibel olnud ravimit. Paljud neist on Raeapteegis müügil tänaseni.

Klarett

See punasest veinist ja vürtsidest valmistatud väärikas jook on küllalt kange ja suud mõnusalt õhetama panev eliksiir, mis sündinud Tallinna Raeapteegis aastal 1467.

Raeapteegi klaretivürtsid

Vürtse veini maitsestamiseks võib iga meister valida vastavalt oma soovile ja võimalustele. Pakendis oleva sisu aluseks on XVI sajandist pärineva retsepti kogus ja koostis: rafineerimata roosuhkur, ingver, kaneel, galgan, nelk, muskaadiõis, safran.

Raeapteegi martsipan (Panis Martius)

72% mandleid! Hüva rohi armuvalu leevendamiseks ja ajutegevuse soodustamiseks. Revali Martsipan kuulus Hansalinnade kõrgajastul Põhja Euroopa kuulsamate martsipanide hulka ja seda müüdi esimesena Raeapteegis.

Martsipan vürtside ja šokolaadiga

72%mandleid, must pipar, vürts, koriander, muskaatpähkel, ingver, nelk, kaneel, kardemon, rosmariin.

Raeapteegi šokolaad

Ürdi tee

Lihtsuse võlu: mahedalt lõhnav, kodune tee. Koostis: Piparmündileht, melissileht, kummeliõisik. Tee nõnda: 1 tl segu klaasi keeva vee kohta, lasta 4-5 minutit tõmmata.

Raeapteegi õietee

Ainulaadse koostisega õietee sobib joomiseks ja päeva nautimiseks igal hetkel. Värvilised õied tõstavad tuju ja mõnus maitse toob naeratuse suule. Koostisosad: pärnaõis, kibuvitsamari, põdrakanepiõis, saialilleõis, malvaõis, rukililleõis, roosiõis, nurmenukk, käokuld, piparmünt, põdrakanep, kummel, hibiskus.

Raeapteegi Roosinupud

Õienupud sisaldavad C-vitamiini ja arvatakse, et need parandavad vereringet. Meie arvates sobivad roosinupud kõige paremini parandama murtud südant või siis annavad need pärastlõunale muretu rõõmutunde.

Raeapteegi Lavendel

Lavendel on nauding hingele ja kehale, lavendli aroom on tervistav. Lõpuks on lavendel pääsenud tolmustest kummutitest ja lõpetanud „musta töö“ teegmise-koide peletamise. Lavendilt võid lisada vanniveele või tee sisse.

Raeapteegi Ergutav tinktuur kuldjuurega

Iidsetest aegadest on kuldjuur kasutusel olnud kui ergutav, väsimust peletav, töö- ja suguvõimet suurendav vahend. Pudelike tuleb täita viinaga ja lasta sellel 7 päeva seista, võta lusikatäis paar korda päevas.

Raeapteegi Kõhutinktuur

Purgis on musta sõstra marjad, alteejuur ja apteegitilli seemned. Täida pudel viinaga, lase 4-5 päeva seista. Kõhuhädade puhul võta teelusikatäis paar korda päevas. Külmetuse korral lisa lusikatäis soojale taimeteele.

Raeapteegi Rahustav Tinktuur

Purgis on : kannatuselille ürt, palderjan, humal, naistepuna, meliss. Täida pudelike viinaga, lase 14 päeva, pimedas seista. Võta teelusikatäis paar korda päevas. Tarvitada sterssirohkel ajal ja enne uinumist.

Rootsirohu Tinktuur

Organismi üldtugevdav toonikum, mis parandab isu, soodustab seedimist, vähedab kõhupuhitust ja kõrvaldab külmast tingitud iivelduse. Kestval kasutamisel korrastab ainevahetust, leevendab unehäireid ja parandab üldist enesetunnet. Koostis: koirohi, kollajuur, sennaleht, kikkaputk, õissaar, veneetsia teriakk, rabarber, kamper, mürr, keelikurohujuur, safran.

Raeapteegi vannisool lavendliga

Lavendel - see on nauding hingele ja kehale - lavendli aroom on tervistav. Lavendli aroom aitab alandada stressi ja leida hingelist tasakaalu. Lavendlit kasutatakse toniseeriva ja nahka uuendava vahendina.

Kadaka marjad

Söö haigurohkem ajal üks kadaka mari päevas. Kadaka sees on üheksa arsti (Eesti rahvapärimus). Kadaka marju pruugiti köha ja kõhuhädade korral. Tee leevendas neeru- ja põievaevu.

Raeapteegi riidest kott

Raeapteegi riidest kott

Raamat „Raeapteegi lugu“

„Raeapteegi lugu“ on köitvalt kirjutatud ajalooraamat Raeapteegist, Tallinna vanalinna kultuuripärandi ühest nurgakivist. Autor viib lugeja neisse kaugetesse aastatesse, mil raeapteeker oli siin linnas ainuke kindel abimees võitluses Musta Surma ning teiste hirmsate taudidega.

Raamat "The story of Town Hall Pharmacy"

„Raeapteegi lugu“ on köitvalt kirjutatud ajalooraamat Raeapteegist, Tallinna vanalinna kultuuripärandi ühest nurgakivist. Autor viib lugeja neisse kaugetesse aastatesse, mil raeapteeker oli siin linnas ainuke kindel abimees võitluses Musta Surma ning teiste hirmsate taudidega. Valikus on nii eesti kui inglise keelne raamat.

Raeapteegi lauamäng

Raeapteegi 600 aasta tarkuse vaimus loodud ussimäng väikestele ja suurtele. Teie ette astuvad Raeapteegi ajaloo olulisemad tegelased. Mängija seab oma nupu esimesele ringile ja edasine sõltub juba täringu veeretamise õnnest.

Raeapteegi magnet

Raeapteegi magnetid on valmistatud erivajadustega inimeste poolt.

Keraamiline krokodill

Apteegi sümbol, lae all rippuv krokodill, rõhutab apteekritöö salapära. Meie keraamilised krokodillid on valmistatud erivajadustega inimeste poolt.

Raeapteegi uhmer ja uhmrinui

Nootidega fajansskruus

Nootidega kruus pärineb raeapteeker Burchardt VIII kuulsast kogust Mon faible, millest on alguse saanud Eesti Ajaloomuuseum.