Tallinna esimene apteegimäärus Taxa nägi trükivalgust 1695.aastal. Linnaarsti koostatud Taxa kehtestas kindlad normid ravimite valmistamisele, säilitamisele ja müügile. Muuhulgas loetles see üle 3200 sel hetkel Tallinnas käibel olnud ravimit. Paljud neist on Raeapteegis müügil tänaseni.

Klarett

See punasest veinist ja vürtsidest valmistatud väärikas jook on küllalt kange ja suud mõnusalt õhetama panev eliksiir, mis sündinud Tallinna Raeapteegis aastal 1467.

Raeapteegi klaretivürtsid

Vürtse veini maitsestamiseks võib iga meister valida vastavalt oma soovile ja võimalustele. Pakendis oleva sisu aluseks on XVI sajandist pärineva retsepti kogus ja koostis: rafineerimata roosuhkur, ingver, kaneel, galgan, nelk, muskaadiõis, safran.

Raeapteegi martsipan (Panis Martius)

72% mandleid! Hüva rohi armuvalu leevendamiseks ja ajutegevuse soodustamiseks. Revali Martsipan kuulus Hansalinnade kõrgajastul Põhja Euroopa kuulsamate martsipanide hulka ja seda müüdi esimesena Raeapteegis.

Martsipan vürtside ja šokolaadiga

72%mandleid, must pipar, vürts, koriander, muskaatpähkel, ingver, nelk, kaneel, kardemon, rosmariin.

Raeapteegi Ergutav tinktuur kuldjuurega

Iidsetest aegadest on kuldjuur kasutusel olnud kui ergutav, väsimust peletav, töö- ja suguvõimet suurendav vahend. Pudelike tuleb täita viinaga ja lasta sellel 7 päeva seista, võta lusikatäis paar korda päevas.

Raeapteegi Kõhutinktuur

Purgis on musta sõstra marjad, alteejuur ja apteegitilli seemned. Täida pudel viinaga, lase 4-5 päeva seista. Kõhuhädade puhul võta teelusikatäis paar korda päevas. Külmetuse korral lisa lusikatäis soojale taimeteele.

Kadaka marjad

Söö haigurohkem ajal üks kadaka mari päevas. Kadaka sees on üheksa arsti (Eesti rahvapärimus). Kadaka marju pruugiti köha ja kõhuhädade korral. Tee leevendas neeru- ja põievaevu.

Rootsirohu Tinktuur

Organismi üldtugevdav toonikum, mis parandab isu, soodustab seedimist, vähedab kõhupuhitust ja kõrvaldab külmast tingitud iivelduse. Kestval kasutamisel korrastab ainevahetust, leevendab unehäireid ja parandab üldist enesetunnet. Koostis: koirohi, kollajuur, sennaleht, kikkaputk, õissaar, veneetsia teriakk, rabarber, kamper, mürr, keelikurohujuur, safran.

Raeapteegi Roosinupud

Õienupud sisaldavad C-vitamiini ja arvatakse, et need parandavad vereringet. Meie arvates sobivad roosinupud kõige paremini parandama murtud südant või siis annavad need pärastlõunale muretu rõõmutunde.

Raeapteegi Lavendel

Lavendel on nauding hingele ja kehale, lavendli aroom on tervistav. Lõpuks on lavendel pääsenud tolmustest kummutitest ja lõpetanud „musta töö“ teegmise-koide peletamise. Lavendilt võid lisada vanniveele või tee sisse.

Raamat „Raeapteegi lugu“

„Raeapteegi lugu“ on köitvalt kirjutatud ajalooraamat Raeapteegist, Tallinna vanalinna kultuuripärandi ühest nurgakivist. Autor viib lugeja neisse kaugetesse aastatesse, mil raeapteeker oli siin linnas ainuke kindel abimees võitluses Musta Surma ning teiste hirmsate taudidega.

Raeapteegi õietee

Ainulaadse koostisega õietee sobib joomiseks ja päeva nautimiseks igal hetkel. Värvilised õied tõstavad tuju ja mõnus maitse toob naeratuse suule. Koostisosad: pärnaõis, kibuvitsamari, põdrakanepiõis, saialilleõis, malvaõis, rukililleõis, roosiõis, nurmenukk, käokuld, piparmünt, põdrakanep, kummel, hibiskus.

Raeapteegi lauamäng

Raeapteegi 600 aasta tarkuse vaimus loodud ussimäng väikestele ja suurtele. Teie ette astuvad Raeapteegi ajaloo olulisemad tegelased. Mängija seab oma nupu esimesele ringile ja edasine sõltub juba täringu veeretamise õnnest.

Raeapteegi uhmer ja uhmrinui