Head sõbrad,

Raeapteegil on hea meel teatada, et suve kõige mõnusam nädal on alles ees. Nädal täis uusi teadmisi ja taimetarkusi, värsket õhku ja loodusmatku, häid sõpru ja mõnusat olemist. Just selline saab olema Raeapteegi ravimtaimeteaduse suvelaager, kus saame lähemalt tuttavaks meie metsades leiduvate söögi- ja ravimtaimedega ning vaatame üle lähedal ja kaugemal asuvad metsad ja rabad, et täpselt kindlaks teha, kust leida kõik vajalik kodusesse apteeki või sahvrisse. Vaatame tagasi, millised olid meie esivanemate suhted metsaga ning õpime, kuidas looduses toimetada nii, et me talle liiga ei teeks.

Meie retked algavad igal hommikul Raeapteegist ja mõnikord viivad nad meid üpris lähedale – botaanikaaeda või Viimsi rannaäärsetele aladele. Olles omandanud põhilised teadmised kodu lähedal, võtame asja tõsiselt ette ja rändame Aegviidu matkaradadel ja proovime oma kogutud teadmisi looduses rakendada. Nädala lõpuks oleme juba  päris asjatundjad ja Harjumaal ei leidu enam ühtegi taime mida meie ei tunneks, nii et läheme viskame Lääne-Virumaa metsadele ka pilgu peale.

Niimoodi see meie nädal loodusega sõbrunedes läbi saabki  ja iga taimeteadlane astub enesekindlalt Raeapteegi uksest välja ning asub järgmistele seiklustele juba märksa rohkemate teadmiste ja suure kogemuste pagasiga.

 

Toimumise aeg: 23.07-27.07/ kell 9.00 – 17.00

Laste vanus: 1.-3.klass

Toimumise koht: Revali Raeapteek, Tallinn

Lisainfo: Lapsed ja vanemad peavad valmis olema selleks, et suurem osa laagrist toimub välistes tingimustes ja mõnel päeval matkame 6 km päevas. Vajalikud on mugavad jalanõud, mis lastele kõndides liiga ei teeks ning ilmastikule vastav riietus. Täpsem info ja ajakava saadetakse pärast registreerimist.

Kontakt/registreerimine: revalirae@apotheka.ee