Grupikülastus Raeapteegis enda giidiga

Grupi ekskursiooni muuseumiruumis viib läbi grupiga kaasas olev giid.

Giid broneerib külastuse emaili teel: [email protected] ja tasumine toimub võimalusel arve alusel.

NB! Broneering on alati vajalik grupile alates 10+ inimest! Kui giid tutvustab apteegi ajalugu Raeapteegi muuseumis, siis kehtib sissepääsutasu 2€/inimene, mille eest lunastatakse grupile Raeapteegi infovoldikud.

Soovi korral liigutakse peale ekskursiooni keldrisaali, kus maitstakse klaretti või martsipani. Hind grupile degusteerimisega maksab 50€.

NB! Vajalik broneerimine! *Klareti ja martsipani hind lisandub ekskursiooni hinnale.

   

kuni 30 minutit 2€/inimene või 50€

Grupikülastus Raeapteegis muuseumi poolt pakutud giidiga

Keskaegses rõivastuses Raeapteegi giid viib läbi ekskursiooni muuseumiruumis, kus tutvustab apteegi ajalugu ja keskaegseid ravimeetodeid. Seejärel liigutakse keldrisaali, kus tutvutakse klareti ajalooga ja soovi korral toimub klareti või martsipani maitsmine. *Klareti ja martsipani hind lisandub ekskursiooni hinnale. Klarett 500 ml 15€, 200 ml 10€, martsipan 2€/tk.  

30 minutit 70 eurot+KM.

Ringkäik Raeapteegi giidiga + töötuba

Giid viib läbi ekskursiooni, kus tutvustab apteegi ajalugu ja keskaegseid ravimeetodeid. Seejärel liigutakse keldrisaali, kus toimub soovitud töötuba: uhmerdame ravimtaimi, maitsetaimi, köömneid jm, valmistame Rae ürdisoola, vürtsisuhkrut või vannisoola. Soovi korral toimub klareti ja/või martsipani degusteerimine. *Klareti ja martsipani hind lisandub ekskursiooni hinnale. Klarett 500 ml 15€ , 200 ml 10€, martsipan 2€/tk

60 minutit 125 eurot+KM.

Lasteaia- ja koolilaste grupikülastus- ravimtaimede töötuba

Raeapteegi giid viib läbi ekskursiooni, kus tutvutakse apteegi ajalooga. Seejärel liigutakse keldrisaali, kus viiakse läbi ravimtaimede töötuba. Tutvutakse tuntud ja vähem tuntud ravimtaimedega, õpitakse tundma nende välimust, lõhna ja raviomadusi. Seejärel uhmerdab iga laps endale ravimtaimedest tee, mille pakendab ja võtab koju kaasa. Meie ravimtaimede töötuba on sobilik nii lasteaialastele al 5a kui ka kõigile kooli vanuserühmadele.

 

*Laste haridusprogrammi muuseumis toetab Tallinna linn.

45-60 minutit 4€/laps

Lasteaia-ja koolilaste grupikülastus- martsipani õpituba

Lastele tutvustatakse Raeapteegi ajalugu ja keskaegseid ravimeetodeid  ning jutustatakse Jaan Krossi raamatust tuntuks saanud legendi, mille järgi martsipan olevat leiutatud just Raeapteegis ühe apteegi selli poolt.

Töötoas saab iga laps voolida valmis martsipanimassist endale sobivad kujukesed ja pista sinna sisse kuivatatud marju ja mandleid. Valmis toote saavad lapsed ise pakkida ja koju kaasa võtta. Töötuba sobib alates 5. eluaastast kuni 6. klassi lasteni.

 

*Laste haridusprogrammi muuseumis toetab Tallinna linn.

60 min 4 €/laps

Raeapteegi elamus!

Tule Raeapteeki külla oma pere, sõprade või kolleegidega väikeses grupis!

Tutvustame meie väärika Raeapteegi ajalugu, mis on huvitav nii suurtele kui väikestele külastajatele. Seejärel toimub keldrisaalis õpituba: ravimtaimetee, köömne jt maitsetaimede, ürdisoola või vürtsisuhkru õpituba. Lastel on võimalus voolida martsipani ja kuulata juurde martsipani legendi. 

Magusasõpradele pakume martsipani õpituba. Segame toorainetest martsipanimassi ise kokku ning voolime, kaunistame ja pakime tujutõstvad maiused kaasa.

Täiskasvanud saavad soovi korral degusteerida kuulsat klaretti. Kõigile maiustamiseks on kohapeal müügil käsitsi valmistatud Raeapteegi martsipan!

*Klareti ja martsipani hind lisandub töötoa hinnale. *Klarett 500 ml 15€/ 200 ml 10€, martsipan 2€/tk.

NB! Alates 10 inimest grupis kehtib grupihind 125€+km

Palun võta ühendust ja anna oma soovist teada: [email protected]

 

60-90min 12€ /laps 5€

"Munast muuseum!"- haridusprogramm koostöös Eesti Ajaloomuuseumiga

Koostööprogramm Eesti Ajaloomuuseumiga, mille käigus tutvutakse keskaegse Suurgildi hoonega ja seejärel külastatakse Raeapteeki. Lastele näidatakse Eesti Ajaloomuuseumi vanimat ja otseselt muuseumi algusega seotud kollektsiooni – raeapteeker Burchart VIII kogutud põnevaid esemeid. Muuseumipedagoog uurib koos lastega esemete päritolu ja jutustab nendega seotud lugusid. Seejärel tehakse väike jalutuskäik Raeapteeki, kus Burchartide suguvõsa elas ja tegutses ning kus lapsed saavad osaleda apteekri õpipoisi töötoas, uhmerdades ravimtaimi.

Muuseumitund sobib eelkõige 6-7 aastastele lasteaialastele ja 1.-3. klassi õpilastele ning kestab u 2 h tundi. Registreerimine: [email protected] või [email protected]

 

*Programmi Raeapteegi muuseumis toetab Tallinna linn!

90-120 min 8€/õpilane

„Revali kaupmehe jõukuse retsept“- koostööprogramm Tallinna Linnamuuseumiga

Muuseumitunni raames jalutatakse mööda vanalinna tänavaid, jõudes kohtadesse, kus palju sajandeid tagasi peatusid saksa, vene ja skandinaavia kaupmehed. Uuritakse välja, miks nad siia tulid ja missugust kaupa tõid. Kuidas nad teenisid oma esimesed miljonid? Missugused suhted olid kaupmeestel kohalike inimestega? Milliste seaduste järgi nad elasid ja kuidas meelt lahutasid? Ekskursioonil ootavad lõbusad ja kaasavad mängud ning nuputamisülesanded. Pärast jalutuskäiku külastatakse Raeapteeki, kus saab teada selle asutuse ajaloost ja tähtsusest linnaelus. Selgub, millega täpsemalt kauples apteeker ja kuidas raviti inimesi keskajal. Salapärases keldris toimuvas töötoas avaldatakse Revali kaupmehe jõukuse retsept ning iga osaleja saab valmistada omalegi väärtusliku maagilise seguSobib põhikooli ja gümnaasiumi lastele. Suured klassid võib olla vajalik jaotada kaheks grupiks.

Eragrupid: Hind 20€/täiskasvanu, koolilastele 10€ (kehtib vanuses 7-19 aastat).

NB! Muuseumitund algab Vabaduse väljakul vabadussamba juures ja lõppeb Raeapteegis.

 Broneerida saab siin: [email protected]

*Täiskasvanute grupile soovi korral klareti degusteerimine, klareti hind lisandub ekskursiooni tasule.

*Programmi Raeapteegi muuseumis toetab Tallinna linn!

90 min 8€/õpilane; Eragrupid 20€/täiskasvanu ja 10€/laps

Apteeker Melchiori seiklusmäng -koostööprogramm Tallinna Õpetajate Majaga

Raeapteek kutsub koostöös Tallinna Õpetajate Majaga  kõiki huvilisi mängima uut ja põnevat Apteeker Melchiori seiklusmängu Tallinna vanalinnas! Indrek Hargla „Apteeker Melchiori“ sarja kriminaalromaanide ainetel loodud meelelahutuslik orienteerumismäng Tallinna Vanalinnas. Teid ootab palju liikumist vabas õhus, põnevad ajaloolised faktid ja haarav lugu! Seiklusele annab hoo sisse Raeapteegi külastus, kus saab kuulda apteegi ajaloost ja keskaegsetest ravimeetoditest ning soovijatel on võimalus mekkida 1467. aastal Raeapteegis valminud apteegiveini klaretti. Ideaalne vahvaks meeskonnakoolituseks, aga ka tore üritus väikesele sõpruskonnale!

Mängu registreerimine ja hinnapäring Õpetajate Maja kaudu: https://opetajatemaja.ee/telli-koolitus/
  • Mängida saab üksi või meeskonnas.
  • Mängu läbimiseks kulub umbes 1-1,5 tundi.
Vali Apteeker Melchiori meeskonnamängu pakett siit

90-120 min € küsi pakkumist!

Raeapteeker Burcharti kiusatus- koostööprogramm Ajaloomuuseumiga

Tuuril saame teada, millega tegeles üks heal järjel, haritud ja lugupeetud härrasmees 19. sajandil. Tutvume raeapteeker Johann Burchart VIII hobiga, milleks oli antikvaarsete esemete kogumine. Ringkäigul kuuleme, kuidas ja kust sai kõik alguse ja mida täpsemalt apteeker kogus, põnevaid ja kirega kogutud objekte saab uudistada Ajaloomuuseumi keldrisaalis. Burcharti seiklus algab Raeapteegis ja lõpeb Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones. Raeapteegis pakutakse vanade traditsioonide kohaselt degusteerimiseks kuulsat vürtsveini klaretti*, soovijatele ürditeed. Grupi suurus 10-20 inimest.

2h 21€

*Klarett on vürtsvein, mida valmistati ja müüdi Raeapteegis juba aastal 1467.

*Grupi suurus on maksimaalselt 25 inimest, töötubade puhul võib max arv olla väiksem (palun täpsustada broneerimisel).

*Külastused peale apteegi sulgemisaega on kokkuleppel ja võivad tähendada eritasu. Palun võta ühendust ja uuri detaile!

NB! Muuseumikülastused oma giidiga alates 10+ inimest on tasulised ja vaja ette broneerida emaili teel: [email protected]

*Raeapteegi muuseumitegevust toetab Tallinna linn.