Grupikülastus Raeapteegis enda giidiga

Grupi ekskursiooni muuseumiruumis viib läbi grupiga kaasas olev giid.

Giid broneerib külastuse emaili teel: [email protected] ja tasumine toimub võimalusel arve alusel.

NB! Broneering on alati vajalik grupile 10+ inimest! Kui giid tutvustab apteegi ajalugu Raeapteegi muuseumis, siis kehtib sissepääsutasu 2€/inimene, mille eest lunastatakse grupile Raeapteegi infovoldikud.

Soovi korral liigutakse peale ekskursiooni keldrisaali, kus maitstakse klaretti või martsipani. Hind grupile degusteerimisega on 40€ +km. Vajalik broneerimine! *Klareti ja martsipani hind lisandub ekskursiooni hinnale.

Raeapteegi elamus-juubeli videoklipp

   

kuni 30 minutit 2€/inimene või 40 eurot+KM

Grupikülastus Raeapteegis muuseumi poolt pakutud giidiga

Keskaegses rõivastuses Raeapteegi giid viib läbi ekskursiooni muuseumiruumis, kus tutvustab apteegi ajalugu ja keskaegseid ravimeetodeid. Seejärel liigutakse keldrisaali, kus tutvutakse klareti ajalooga ja soovi korral toimub klareti või martsipani maitsmine. *Klareti ja martsipani hind lisandub ekskursiooni hinnale. Klarett 500 ml 15€, 200 ml 10€, martsipan 2€/tk.  

30 minutit 70 eurot+KM.

Martsipani valmistamise töötuba

Raeapteegi töötoas viiakse läbi martsipani valmistamise õpituba. Töötoas jõutakse toorainete kokku segamisest kuni valmis martsipani vormimiseni. Valmistatud martsipan kaunistatakse ja pakitakse ning võetakse koju kaasa. Õpitoas osalevas grupis võib olla 2-10 inimest. *Võimalik degusteerida klaretti-hind lisandub töötoa hinnale. Klarett 500 ml 15€, 200 ml 10€  

60-90 minutit 12 eurot/osaleja

Ringkäik Raeapteegi giidiga + töötuba

Giid viib läbi ekskursiooni, kus tutvustab apteegi ajalugu ja keskaegseid ravimeetodeid. Seejärel liigutakse keldrisaali, kus toimub töötuba: uhmerdame ravimtaimi, maitsetaimi, köömneid jm või valmistame hoopis Rae ürdisoola.  Huvilistele pakume klareti ehk Raeapteegi veini degusteerimist. *Klareti hind lisandub ekskursiooni hinnale. Klarett 500 ml 15€, 200 ml 10€

60 minutit 125 eurot+KM.

Lasteaia- ja koolilaste grupikülastus- ravimtaimede töötuba

Raeapteegi giid viib läbi ekskursiooni, kus tutvutakse apteegi ajalooga. Seejärel liigutakse keldrisaali, kus viiakse läbi ravimtaimede töötuba. Mänguliselt tutvutakse tuntud ja vähem tuntud ravimtaimedega, õpitakse tundma nende välimust, lõhna ja raviomadusi. Seejärel uhmerdab iga laps endale ravimtaimedest tee, mille pakendab ja võtab koju kaasa. Meie ravimtaimede töötuba on sobilik nii lasteaialastele kui ka kõigile kooli vanuserühmadele.

 

*Laste haridusprogrammi muuseumis toetab Tallinna linn.

45-60 minutit 3 eurot/laps

Lasteaia-ja koolilaste grupikülastus- Raeapteegi martsipani õpituba

Lastele tutvustatakse Raeapteegi ajalugu ja keskaegseid ravimeetodeid  ning jutustatakse Jaan Krossi raamatust tuntuks saanud legendi, mille järgi martsipan olevat leiutatud just Raeapteegis ühe apteegi selli poolt.

Töötoas saab iga laps voolida valmis martsipanimassist endale sobivad kujukesed ja pista sinna sisse kuivatatud marju ja mandleid. Valmis toote saavad lapsed ise pakkida ja koju kaasa võtta. Töötuba sobib alates 5. eluaastast kuni 6. klassi lasteni.

 

*Laste haridusprogrammi muuseumis toetab Tallinna linn.

60 min 4 eurot/laps

Raeapteegi keldriruumi rent

Raeapteegi keldriruum on omapärane ja hubane paik, kus korraldada meeldejäävaid isiklikke või tööalaseid koosviibimisi.

Kuulu järgi oli Raeapteek omal ajal ka raeisandate ning teiste tähtsate isikute kokkusaamise paik, kus peeti nõu, joodi klaretti ja sõlmiti olulisi kokkuleppeid. Soovi korral  pakume teie ürituse või koosoleku juurde töötuba ja klareti või martsipani degusteerimist (hind lisandub rendihinnale).

Küsi pakkumist!

Raeapteegi ruumis saab korraldada ka üritusi koostöös Örrekese Meistrikojaga: vt. www.orreke.ee

Täpsem info: [email protected] või tel. 5887 5701

al 1 h 60 eurot/tund

Raeapteegi elamus!

Tule Raeapteeki külla oma pere, sõprade või kolleegidega väikeses grupis!

Tutvustame meie väärika Raeapteegi ajalugu, mis on huvitav nii suurtele kui väikestele külastajatele. Seejärel toimub keldrisaalis kas ravimtaimetee, köömne jt maitsetaimede või ürdisoola õpituba. Jõulude ajal võimalik tellida jõulutee või jõuluvürtsi õpituba. Lastel on võimalus voolida martsipani ja kuulata juurde martsipani legendi. Julgematel võimalus valmistada ükssarviku sarve pulbrit!

Täiskasvanud saavad soovi korral degusteerida kuulsat klaretti. Kõigile maiustamiseks on kohapeal müügil käsitsi valmistatud Raeapteegi martsipan!

*Klareti ja martsipani hind lisandub elamuse/töötoa hinnale.

*Klarett 500 ml 15€/ 200 ml 10€, martsipan 2€/tk.

Palun võta ühendust ja anna oma soovist teada: [email protected]

 

u 60 min 10 eurot/laps 5 eurot

"Munast muuseum!"- haridusprogramm koostöös Eesti Ajaloomuuseumiga-PROGRAMM HETKEL PAUSIL, JÄTKUB ALATES OKTOOBRIKUUST!

Koostööprogramm Eesti Ajaloomuuseumiga, mille käigus tutvutakse keskaegse Suurgildi hoonega ja seejärel külastatakse Raeapteeki. Lastele näidatakse Eesti Ajaloomuuseumi vanimat ja otseselt muuseumi algusega seotud kollektsiooni – raeapteeker Burchart VIII kogutud põnevaid esemeid. Muuseumipedagoog uurib koos lastega esemete päritolu ja jutustab nendega seotud lugusid. Seejärel tehakse väike jalutuskäik Raeapteeki, kus Burchartide suguvõsa elas ja tegutses ning kus lapsed saavad osaleda apteekri õpipoisi töötoas, uhmerdades ravimtaimi.

Muuseumitund sobib 6-7 aastastele lasteaialastele ja 1.-3. klassi õpilastele ning kestab 1.5-2 h tundi. Registreerimine: [email protected] või [email protected]

NB! SEE PROGRAMM ON HETKEL PAUSIL (toimub Burhardi esemete näituse uuendamine) JA JÄTKUB ALATES OKTOOBRIST! VABANDAME!  

*Programmi Raeapteegi muuseumis toetab Tallinna linn!

90-120 min 8 eurot/õpilane

„Revali kaupmehe jõukuse retsept“- koostööprogramm Tallinna Linnamuuseumiga

Muuseumitunni raames jalutatakse mööda vanalinna tänavaid, jõudes kohtadesse, kus palju sajandeid tagasi peatusid saksa, vene ja skandinaavia kaupmehed. Uuritakse välja, miks nad siia tulid ja missugust kaupa tõid. Kuidas nad teenisid oma esimesed miljonid? Missugused suhted olid kaupmeestel kohalike inimestega? Milliste seaduste järgi nad elasid ja kuidas meelt lahutasid? Ekskursioonil ootavad lõbusad ja kaasavad mängud ning nuputamisülesanded. Pärast jalutuskäiku külastatakse Raeapteeki, kus saab teada selle asutuse ajaloost ja tähtsusest linnaelus. Selgub, millega täpsemalt kauples apteeker ja kuidas raviti inimesi keskajal. Salapärases keldris toimuvas töötoas avaldatakse Revali kaupmehe jõukuse retsept ning iga osaleja saab valmistada omalegi väärtusliku maagilise seguSobib põhikooli ja gümnaasiumi lastele (6€/laps).

Eragrupid: Hind 20€/täiskasvanu, koolilastele 10€ (kehtib vanuses 7-19 aastat). NB! Muuseumitund algab Tallinna vene muuseumist Pikk 29a ja lõppeb Raeapteegis.

 Broneerida saab siin: [email protected]

*Täiskasvanute grupile soovi korral klareti degusteerimine, klareti hind lisandub ekskursiooni tasule.

*Programmi Raeapteegi muuseumis toetab Tallinna linn!

90 min 6€/õpilane; Eragrupid 20€/10€

Apteeker Melchiori seiklusmäng -koostööprogramm Tallinna Õpetajate Majaga

Raeapteek kutsub koostöös Tallinna Õpetajate Majaga  kõiki huvilisi mängima uut ja põnevat Apteeker Melchiori seiklusmängu Tallinna vanalinnas! Indrek Hargla „Apteeker Melchiori“ sarja kriminaalromaanide ainetel loodud meelelahutuslik orienteerumismäng Tallinna Vanalinnas. Teid ootab palju liikumist vabas õhus, põnevad ajaloolised faktid ja haarav lugu! Seiklusele annab hoo sisse Raeapteegi külastus, kus saab kuulda apteegi ajaloost ja keskaegsetest ravimeetoditest ning soovijatel on võimalus mekkida 1467. aastal Raeapteegis valminud apteegiveini klaretti. Ideaalne vahvaks meeskonnakoolituseks, aga ka tore üritus väikesele sõpruskonnale!

Mängu registreerimine ja hinnapäring Õpetajate Maja kaudu: https://opetajatemaja.ee/telli-koolitus/
  • Mängida saab üksi või meeskonnas.
  • Mängu läbimiseks kulub umbes 1-1,5 tundi.
Vali Apteeker Melchiori meeskonnamängu pakett siit

90-120 min € küsi pakkumist!

*Klarett on vürtsvein, mida valmistati ja müüdi Raeapteegis juba aastal 1467.

*Grupi suurus on maksimaalselt 25 inimest, töötubade puhul on max arv väiksem (palun täpsustada broneerimisel)

NB! Muuseumikülastused oma giidiga 10+ inimest on tasulised ja vaja ette broneerida emaili teel: [email protected]

*Raeapteegi muuseumitegevust, sh ekskursioonide ja töötubade läbiviimist, toetab Tallinna linn.