39. Tallinna Vanalinna Päevad „LOOD JA LEGENDID“ toimuvad sel aastal 12.-15. augustil.

Raeapteegil on jutustada oma vahvad lood ja legendid ning seega ootame nii suuri kui väikseid huvilisi külla!

Pakume giidiga ekskursiooni tutvumaks meie väärika apteegi ajaloo ja keskaegsete ravimeetoditega ning lisaks saab osaleda martsipani töötoas, proovida uhmerdamist või degusteerida klaretti. NB! Programmist osavõtmiseks on vaja end registreerida, kuna osalejate arv on piiratud. Info ja eelregistreerimine: revalirae@apotheka.ee  Maksmine kohapeal sularahas või kaardiga.

*Raeapteegi ekskursioon giidiga ja töötuba

13.august kl 12.00 ja kl 16.00 KOHAD TÄIS!

15.august kl 13.00 

Tutvustatakse apteegi ajalugu, keskaegseid ravivõtteid ning keldrisaalis toimub iidse maitse- ja ravimtaime köömne uhmerdamise töötuba. Võimalus tutvuda uskumuste ja legendidega, mis selle taimega seotud ning soovijatele ka kohapeal köömnetee. Igaüks saab kotikese köömnetega koju kaasa. Hind 5€ täiskasvanu ja 2€ laps (alla 7 a tasuta). Kestus u 45 min.

*Martsipani legend ja töötuba- KOHAD TÄIS!

14.august kl 12.00 eesti k ja kl 15.00 vene k 

Jutustatakse  Jaan Krossi raamatust “Mardileib” tuntuks saanud legendi martsipani sünniloost ning seejärel saavad osalejad valmistada ise martsipanimassi meega või voolida juba valmis martsipanist kujukesi. Kaunistame šokolaadi, ravimtaimeõite või pähklitega. Hind 5€ täiskavanu ja 3€ laps. Kestus u 60-90 min.

*Klareti lugu ja degusteerimine 

14.august eesti k kl 18.00; KOHAD TÄIS!

19.00; 21.00 & vene k kl 20.00 ja kl 22.00

Keskaegses rõivastuses giid viib läbi apteeki tutvustava ekskursiooni muuseumis ning seejärel liigutakse keldrisaali, kus toimub tutvumine klareti ajalooga ning klareti* degusteerimine. Tuur kestab u 30 min ja maksab 5€.

* Klarett on punasest veinist ja vürtsidest valmistatud apteeginaps, mis sündinud Raeapteegis aastal 1467.