Keskaja Päevad on iga aastane traditsioon, kus nelja päeva jooksul tullakse kokku lähemalt ja kaugemalt, et tähistada keskaega. Raeapteek pakub võimalust nii kohalikele kui väliskülalistele kuulata lähemalt 600-aastase apteegi ajalugu ning kolmel õhtul toimuvad klareti tuurid, kus maitstakse 16.sajandi retsepti järgi valmistatud vürtsveini. Ajalootund muuseumis on kõigile tasuta, klareti mekkimine maksab 5€ ja piiratud kohtade tõttu on vaja ka ette registreerida.

Lisaks kaupleb Raeapteegi muuseum kõigil neljal päeval põnevate Rae toodetega otse turuplatsil ja kutsub kõiki huvilisi osa võtma toredast uhmerdamise õpitoast. Ravimtaime või vürtsisegu saab kaasa pakkida 3€ eest.

Neljapäeval, 6.juulil

kl 15.00 Raeapteegi ajalootund inglise keeles

Reedel, 7.juulil

kl 15.00 Raeapteegi ajalootund inglise keeles

kl 17.00 Raeapteegi klareti tuur eesti keeles-hind 5 eurot, saab tasuda kohapeal enne üritust. Keskaegses rõivastuses giid tutvustab keskaegseid ravimeetodeid ning toimub iidse retsepti järgi valmistatud vürtsveini mekkimine.

Laupäeval, 8.juulil

15.00 Raeapteegi ajalootund inglise keeles

16.00 Raeapteegi klareti tuur inglise keeles-hind 5 eurot, saab tasuda kohapeal enne üritust. Keskaegses rõivastuses giid tutvustab keskaegseid ravimeetodeid ning toimub iidse retsepti järgi valmistatud vürtsveini mekkimine.

Pühapäeval, 9.juulil

kl 14.00 Raeapteegi ajalootund vene keeles

15.00  Raeapteegi ajalootund  eesti keeles

kl 16.00 Raeapteegi klareti tuur vene keeles-hind 5 eurot, saab tasuda kohapeal enne üritust. Keskaegses rõivastuses giid tutvustab keskaegseid ravimeetodeid ning toimub iidse retsepti järgi valmistatud vürtsveini mekkimine.

NB! Klareti tuuridele on tarvis registreerida: [email protected] Aitäh!