Tallinna Raeapteegi esmamainimise auks ilmus 8.04.2022 postmark “Raeapteek 600”!

Postmargi kujundaja on Indrek Ilves ja mark trükiti trükikojas Vaba Maa. Margi trükiarv on 20 000 tükki ja selle nominaal on 1,90 eurot, mis on sobiv saatmiseks rahvusvaheliselt. Postmark ja esimese päeva ümbrik on müügil Omniva e-poes ja postkontorites üle Eesti.
Postmarki saab soetada Raeapteegist! NB! Meil on müügil ka Raeapteegi postkaardid.

Raeapteegi juubeli puhul valmis raamat “Raeapteek 600”!

Tartu Ülikooli professor Ain Raal on koostanud suurepärase ülevaate meie vanima apteegi ajaloost selle algusest kuni tänapäevani. Raamat “Raeapteek 600” võtab kokku kõik varem Raeapteegi kohta ilmunud materjalid ning on varasematega võrreldes põhjalikum. Kirjeldamist leiavad üldine elu-olu vanas Tallinna ja apteegis, Raeapteegi ajalugu, arhitektuur, restaureerimine, apteegis olevad kultuuriväärtused jpm.
Värvitükis raamat on kaunilt kujundatud ja sisaldab rohkelt unikaalset pildimaterjali. Raamat on kõvakaaneline, mahuga 176 lk. Raamatu pildiallkirjad ja kokkuvõte on tõlgitud inglise keelde. Raamatu väljaandjaks on Aasta Raamat OÜ. Raamat on valminud koostöös Raeapteegi Muuseumi Ühingu ja Eesti Farmaatsia Seltsi ning  Eesti Farmaatsiamuuseumiga.

*Raamatu koostamist toetas Tallinna Kultuuri-ja Spordiamet. Aitäh!

Raamatut saab osta Raeapteegist hinnaga 33€!