Vanalinna Päevad Raeapteegis 3.06-5.06.2022

Vanalinna Päevade ajal toimus Raeapteegis mitu tasuta ekskursiooni ja martsipani ning ürdisoola õpituba, lisaks Apteeker Melchiori seiklusmäng koostöös Tallinna Õpetajate Majaga.

Laupäeva hilisõhtul 4.06 algusega kl 23.59 sai vaadata südaöist elujõu eliksiiri keetmist suures muusikalises???????? katlas!
Tallinna Raeapteegil täitus tänavu 8. aprillil 600 aastat esmamainimisest.???? See on Euroopa vanim samas kohas järjepanu siiani tegutsev apteek. Raeapteek on ühtpidi tänapäevane apteek, aga samal ajal annab edasi keskaegse apteegi elamust- siin põimub uus ja vana! Südaööl jutustati Raekoja platsil Vanalinna päevade laval Raeapteegi alguse muinasjutulist lugu valgusetenduse, muusika ja tantsuga???? folktroonikagrupilt OOPUS.

Tähistati Raeapteegi juubelit ja laeti end energiaga uueks aastasajaks!

Siin on hiljti valminud lühiklipp toimunud kontserdist: Raeapteek x OOPUS

????OOPUSe loomingus kohtuvad eesti pärimusmuusika, elektrooniline tantsumuusika ning valgus ja visuaalid. ????Torupilli, vanade regilaulude, acid-süntesaatorite ning muusikaga ühes rütmis tuksuvate valguslahendustega sillutab OOPUS teed pärimusmuusika ja elektroonilise tantsumuusika jõudmiseks maailma klubiareenile. Tänavu ilmub nende teine kauamängiv “Folk On Acid”.
OOPUSe liikmed on Mari Meentalo (eesti torupill, vokaal, looperid), Johannes Ahun (analoogsüntesaatorid, heli) ja Aleksander Sprohgis (valgusinstallatsioonid ja visuaalid). www.oopus.ee raeapteek #oopusmusic #folktronica #tallinn #vanalinnapäevad  

*Raeapteegi muuseumitegevust toetab Tallinna Kultuuri- ja Spordiamet.

*Vanalinna Päevade raames toimunud juubelikontserti toetas Tallinna Strateegiakeskus. Suur aitäh!