Ringkäik Raeapteegis enda giidiga

Grupp broneerib aja oma külaskäiguks, ekskursiooni muuseumiruumis viib läbi grupiga kaasas olev giid. Soovi korral maitstakse meie keldrisaalis klaretti või martsipani. Klareti ja martsipani hind lisandub ekskursiooni hinnale.

30 minutit 35 eurot+KM.

Ringkäik Raeapteegis muuseumi poolt pakutud giidiga

Keskaegses rõivastuses Raeapteegi giid viib läbi ekskursiooni muuseumiruumis, kus tutvustab apteegi ajalugu ja keskaegseid ravimeetodeid. Seejärel liigutakse keldrisaali, kus tutvutakse klareti ajalooga ja soovi korral toimub klareti või martsipani maitsmine. Klareti ja martsipani hind lisandub ekskursiooni hinnale.

30 minutit 65 eurot+KM.

Martsipani valmistamise töötuba

Raeapteegi töötoas viiakse läbi martsipani valmistamise õpituba. Töötoas jõutakse toorainete kokku segamisest kuni valmis martsipani vormimiseni. Valmistatud martsipan võetakse koju kaasa. Õpitoas osalevas grupis võib olla 2-10 inimest.

60-90 minutit 10 eurot/osaleja

Ringkäik Raeapteegi giidiga + töötuba

Giid viib läbi ekskursiooni, kus tutvustab apteegi ajalugu ja keskaegseid ravimeetodeid. Seejärel liigutakse keldrisaali, kus toimub töötuba: uhmerdame ravimtaimi, köömneid või valmistame hoopis Rae ürdisoola. Huvilistele pakume klareti ehk Raeapteegi veini degusteerimist. Klareti hind lisandub ekskursiooni hinnale.

60 minutit 120 eurot+KM.

Lasteaia- ja koolilaste grupikülastus- ravimtaimede töötuba

Raeapteegi giid viib läbi ekskursiooni, kus tutvutakse apteegi ajalooga. Seejärel liigutakse keldrisaali, kus viiakse läbi ravimtaimede töötuba. Mänguliselt tutvutakse tuntud ja vähem tuntud ravimtaimedega, õpitakse tundma nende välimust, lõhna ja raviomadusi. Seejärel uhmerdab iga laps endale ravimtaimedest teed, mille pakendab ja võtab koju kaasa. Meie ravimtaimede töötuba on sobilik nii lasteaialastele kui ka kõigile kooli vanuserühmadele.

45-60 minutit 2 eurot/laps

Lasteaia-ja koolilaste grupikülastus- Raeapteegi martsipani õpituba

Lastele tutvustatakse Raeapteegi ajalugu ja keskaegseid ravimeetodeid  ning jutustatakse Jaan Krossi raamatust tuntuks saanud legendi, mille järgi martsipan olevat leiutatud just Raeapteegis ühe apteegi selli poolt. Töötoas saab iga laps voolida valmis martsipanimassist endale sobivad kujukesed ja pista sinna sisse kuivatatud marju ja mandleid. Valmis toote saavad lapsed ise pakkida ja koju kaasa võtta. Töötuba sobib alates 5. eluaastast kuni 6. klassi lasteni.

60 min 3 eurot/laps

Raeapteegi keldriruumi rent

Raeapteegi keldriruum on omapärane ja hubane paik, kus korraldada meeldejäävaid isiklikke või tööalaseid koosviibimisi. Kuulu järgi oli Raeapteek omal ajal ka raeisandate ning teiste tähtsate isikute kokkusaamise paik, kus peeti nõu, joodi klaretti ja sõlmiti olulisi kokkuleppeid. Soovi korral  pakume teie ürituse või koosoleku juurde töötuba ja klareti või martsipani degusteerimist (hind lisandub rendihinnale). Raeapteegi ruumis saab korraldada ka üritusi koostöös Örrekese Meistrikojaga: vt. www.orreke.ee Täpsem info: revalirae@apothkea.ee või tel. 5887 5701

al 1 h 60 eurot/tund

Raeapteegi elamus!

Tule Raeapteeki külla oma pere, sõprade või kolleegidega väikeses grupis! Tutvustame meie väärika Raeapteegi ajalugu, mis on huvitav nii suurtele kui väikestele külastajatele. Seejärel toimub keldrisaalis kas ravimtaimetee, köömne või ürdisoola õpituba. Lastel on võimalus tee valmistamise asemel voolida martsipani ja kuulata juurde martsipani legendi. Täiskasvanud saavad soovi korral degusteerida kuulsat klaretti. Kõigile maiustamiseks on kohapeal müügil käsitsi valmistatud Raeapteegi martsipan! Palun võta ühendust ja anna oma soovist teada: revalirae@apotheka.ee  

u 60 min 10 eurot/laps 5 eurot

Munast muuseum!- haridusprogramm koostöös Eesti Ajaloomuuseumiga

Koostööprogramm Eesti Ajaloomuuseumiga, mille käigus tutvutakse keskaegse Suurgildi hoonega ja seejärel külastatakse Raeapteeki. Lastele näidatakse Eesti Ajaloomuuseumi vanimat ja otseselt muuseumi algusega seotud kollektsiooni – raeapteeker Burchart VIII kogutud põnevaid esemeid. Muuseumipedagoog uurib koos lastega esemete päritolu ja jutustab nendega seotud lugusid. Seejärel tehakse väike jalutuskäik Raeapteeki, kus Burchartide suguvõsa elas ja tegutses ning kus lapsed saavad osaleda apteekri õpipoisi töötoas, uhmerdades ravimtaimi. Muuseumitund sobib 6-7 aastastele lasteaialastele ja 1.-3. klassi õpilastele ning kestab u 1.5 tundi. Registreerimine: tellimus@ajaloomuuseum.ee

90 min 5 eurot/õpilane

*Klarett on Raeapteegi vein, mille retsept on pärit aastast 1467.

*Grupi suurus on maksimaalselt 30 inimest (NB! Giidid suurte gruppidega, palun enne sisenemist kontrollida hetkeolukorda apteegis!)

*Ekskursioonid pärast apteegi sulgemise aega tasustatakse topelthinnaga.