Ringkäik Raeapteegis enda giidiga

Grupp broneerib aja oma külaskäiguks, ekskursiooni muuseumiruumis viib läbi grupiga kaasas olev giid. Soovi korral maitstakse meie keldrisaalis klaretti või martsipani. Klareti hind lisandub ekskursiooni hinnale.

30 minutit 35 eurot+KM.

Ringkäik Raeapteegis muuseumi poolt pakutud giidiga

Keskaegses rõivastuses Raeapteegi giid viib läbi ekskursiooni muuseumiruumis, kus tutvustab apteegi ajalugu ja keskaegseid ravimeetodeid. Soovi korral liigutakse keldrisaali, kus tutvutakse klareti ajalooga ja toimub klareti maitsmine. Klareti hind lisandub ekskursiooni hinnale.

30 minutit 65 eur.+KM.

Martsipani valmistamise töötuba

Raeapteegi töötoas viiakse läbi martsipani valmistamise koolitus. Töötoas jõutakse toorainete kokku segamisest kuni valmis martsipani vormimiseni. Valmistatud martsipan võetakse koju kaasa. Koolituses osalevas grupis võib olla kuni 10 inimest.

90 minutit 150 eur.+KM.

Ringkäik Raeapteegi giidiga + ravimtaimede töötuba

Giid viib läbi ekskursiooni, kus tutvustab apteegi ajalugu ja keskaegseid ravimeetodeid. Seejärel liigutakse keldrisaali, kus uhmerdatakse ravimtaimedest teed ja pakitakse tee ajastukohaselt ravimiks. Soovi korral juuakse teed kohapeal ja pakitud tee võetakse koju kaasa. Huvi korral maitstakse klaretti ja tutvutakse selle ajalooga.

60 minutit 120 eur.+KM.

Lasteaia- ja koolilaste grupikülastus- ravimtaimede töötuba

Raeapteegi giid viib läbi ekskursiooni, kus tutvutakse apteegi ajalooga. Seejärel liigutakse keldrisaali, kus viiakse läbi ravimtaimede töötuba. Mänguliselt tutvutakse tuntud ja vähem tuntud ravimtaimedega, õpitakse tundma nende välimust, lõhna ja raviomadusi. Seejärel uhmerdab iga laps endale ravimtaimedest teed, mille pakendab ja võtab koju kaasa. Meie ravimtaimede töötuba on sobilik ka lasteaia vanematele rühmadele.

45 minutit 2 eur/laps

Lasteaia-ja koolilaste grupikülastus- Raeapteegi martsipani õpituba

Lastele tutvustatakse Raeapteegi ajalugu ja keskaegseid ravimeetodeid  ning jutustatakse Jaan Krossi raamatust tuntuks saanud legendi, mille järgi martsipan olevat leiutatud just Raeapteegis ühe apteegiselli poolt. Töötoas saab iga laps voolida valmis martsipanimassist endale sobivad kujukesed ja pista sinna sisse kasulikke kuivatatud marju ja pähkleid või mandleid. Valmis toote saavad lapsed ise pakkida ja koju kaasa võtta. Töötuba sobib alates 5. eluaastast kuni esimese klassi lasteni.

60 min 5€/laps

Raeapteegi keldriruumi rent

Raeapteegi keldriruum on omapärane ja hubane paik, kus korraldada meeldejäävaid isiklikke või tööalaseid koosviibimisi. Raeapteegi ruumis saab korraldada ka üritusi koostöös Örrekese Meistrikojaga: www.orreke.ee Täpsem info: revalirae@apothkea.ee või tel. 5887 5701

al 1 h 60€/tund

*Klarett on Raeapteegi vein, mille retsept on pärit aastast 1467. Poole liitrise klareti hind on 16 eurot.

*Grupi suurus on maksimaalselt 30 inimest, kui ei ole kokku lepitud teisiti.

*Ekskursioonid pärast apteegi sulgemise aega tasustatakse topelthinnaga.