Vanalinna Päevad Raeapteegis 3.06-5.06.2022

3.06

Kl. 17.00 Apteeker Melchiori seiklusmäng koostöös Tallinna Õpetajate Majaga

Kutsume teid mängima Indrek Hargla „Apteeker Melchiori“ sarja kriminaalromaanide ainetel loodud meelelahutuslikku orienteerumismängu Tallinna Vanalinnas. Teid ootab palju liikumist vabas õhus, põnevad ajaloolised faktid ja haarav lugu! Seiklusele annab hoo sisse Raeapteegi külastus, kus saab kuulda apteegi ajaloost ja keskaegsetest ravimeetoditest ning soovijatel on võimalus mekkida 1467. aastal Raeapteegis valminud apteegiveini klaretti. Klareti maitsmise käigus tutvustatakse mängu reegleid ja aidatakse vajadusel mäng nutiseadmes seadistada (mäng toimub mobiilirakenduses Loquiz). Järgneb umbes tunnine jalutuskäik vanalinnas, mille käigus suunatakse mängijaid erinevatesse Apteeker Melchiori romaanides kirjeldatud paikadesse.

04.06 

Mardileiva legend ja martsipani õpituba Raeapteegis-KOHAD TÄIS

Kl. 12.30 – eesti keeles ja kl. 14.00  vene keeles

Osalejatele tutvustatakse 600-aastase Raeapteegi ajalugu ja jutustatakse Jaan Krossi raamatust tuntuks saanud legendi, mille järgi martsipan olevat leiutatud just Raeapteegis ühe apteegiselli Mardi poolt. Töötoas saab igaüks voolida martsipanimassist endale sobivad nn Mardi maiused ja pista sinna sisse kasulikke kuivatatud marju või mandleid. Valmis toode kaunistatakse ravimtaimede või pähklipuruga ja pakitakse kenasti. Õpituba sobib lastega peredele ja kestab 60-90 min.

04.06

Raeapteegi muuseumituur-KOHAD TÄIS

kl.16.00 inglise keeles ja kl 17.00 eesti keeles  

NB! “Klareti tuuri”  asemel on ürituse nimi Raeapteegi muuseumituur.

Keskaegses rõivastuses Raeapteegi giid viib läbi ekskursiooni muuseumiruumis, kus tutvustab apteegi ajalugu ja keskaegseid ravimeetodeid.

05.06

Raeapteegi ekskursioon ja ürdisoola õpituba-KOHAD TÄIS

Kl. 15.00 eesti keeles ja kl 16.30 vene keeles

Raeapteegi muuseumitoas saab teada, missuguseid kaupu peale ravimite veel apteegis müüdi ning millised ravimeetodid olid kasutusel keskajal. Töötoas uhmerdavad kõik osalejad endale Rae ürdisoola, mille koostises olevad maitsetaimed on ka tuntud raviomaduste poolest. Ürdisool sobib liha-, kala- ja köögiviljatoitude maitsestamiseks-pajaroogadesse, supi sisse, grillimiseks ning marinaadi valmistamiseks. Maitsesoola pakendame kenasse purki, mis sobib hästi ka kingituseks. Töötuba koos muuseumi tutvustusega kestab u 1 tund.

NB! Ekskursioonid ja õpitoad on tasuta, aga vajalik on etteregistreerimine emaili teel kuni 3.06 või kuni kohad täis: revalirae@apotheka.ee

*Raeapteegi muuseumitegevust toetab Tallinna linn.