RAEAPTEEGI ERINÄITUS “TAIMEMAAGIA LADINA KÖÖGIS” 1.03-13.04.2024

Raeapteegi muuseum ootab kõiki huvilisi põnevale näitusele “Taimemaagia Ladina köögis”, mis tutvustab keskaja meditsiini ning kloostri- ja apteegiaiandust läbi ravimtaimede.

Ravimtaimed leidsid tee meie juurde Tartu Ülikooli botaanikaaiast, kus mõni aeg tagasi leidis aset näitus “Ladina köök”.

On au eksponeerida põnevaid taimi nüüd Tallinna Raeapteegis! Eriti täname TÜ Botaanikaaia aednikku  Žanna Politsinskit, tänu kellele sai meie koostöö võimalikuks. Suured tänud ka aednik Annela Nõmmikule, kes ravimtaimed kuivatas.  Lisaks täname Tallinna Botaanikaaeda, kust samuti osa näituse taimi pärit!

Raeapteegi muuseum täitub märtsikuuks põnevate taimedega, mida keskajal pruugiti nt katku vastu või kasutati imeravim Teriaki koostises. Esindatud on vürtsid, mis nii praeguse klareti kui tolleaegsete armujookide koostises. Muuhulgas saab näha, milline taim on harilik ogaõun, mis pidavat aitama leevendada armukadedust, ja mismoodi näeb välja  keel-raunjalg ehk “põdrakeel”, mida tuli tarvitada valutava sisikonna puhul.

Näituse raames toimuvad Raeapteegis temaatilised loengud:

  • 7.03 kl 18.00-19.30 Krista Kaur  Tallinna Botaanikaaiast: “Taimemaagia Ladina köögis” eesti keeles
  • 14.03 kl 18.00-19.30 Maria Strukova Tallinna Botaanikaaiast: “Taimemaagia Ladina köögis”– vene keeles
  • 21.03 kl 18.00-19.30 Heli Kann Hildegardi Seltsist: “Ravimine taimedega püha Hildegardi pärandi järgi”

NB! Palun registreeri loengutele: [email protected]

Hind 7€/osaleja. Tasumine kohapeal alates 17.45. Loengutel pakutakse taimeteed.

*Raeapteegi loenguid toetab Tallinna linn.