Aastal 2022 möödus Raeapteegi kirjalikust esmamainimisest 600 aastat!
Raeapteegi pika ajaloo jooksul on siin apteekriametit pidanud palju väärikaid mehi. Eriline au kuulub aga Burchartide suguvõsale. 1580 a. tuli Raeapteeki tööle apteekrisell Ungarist- Johann Burchart Belavary de Sykava, kelle perekonnas valitsenud traditsiooni kohaselt sai vanim poeg alati nimeks Johann ja õppis apteekriks. Kaks aastat hiljem sai J. Burchart apteegi halduriks ja 1583. aastal sõlmis ta raega rendilepingu. Aastatel 1582-1911 oli apteek kümme sugupõlve Burchartite perekonna valduses.
1911-1940 kuulus Raeapteek perekondadele Lehbert ja Schneider. 1908. aastal alustas C.R. Lehbert laboratooriumi ühes nurgas verevaesuse vastase preparaadi „Ferratol“ tootmist. Seda võib lugeda Eesti farmaatsiatööstuse esiktooteks.
Sellest, mis keskajal Raeapteegis müüdi, annab tunnistust 1695. a. pärinev apteegikaupade hinnakiri TAXA, kuhu kuulus 54 eri liiki vett, 25 rasva, 128 õli, 20 tinktuuri, 49 salvi, 71 ravimteed jne. Lisaks oli nimekirjas ka kummalisi ravimeid, nagu põletatud mesilased, täku kabjad, kõrvetatud siilid, vihmaussiõli, valgeks pleegitatud koerafekaalid ja palju muud. Loetellu kuulus ka armuvalu leevendamiseks ja mälu taastamiseks kasutatav martsipan.
Raeapteek on vanim senini tegutsev tervishoiuasutus Eestis. Pika ajaloo vältel on olnud perioode, kus apteeker oli ühtlasi õpetatud meedik ja linnaarst. Raeapteegist ei ostetud üksnes ravimeid, vaid käidi ka hingeabi saamas. Martsipan kui tuntud armuvalu rohi on müügil ka tänapäeval.
Raeapteeki peetakse ka Tallinna vanimaks ühes ja samas hoones siiani tegutsevaks ettevõtteks. Keskajal müüdi apteegis muuhulgas ka paberit, tinti, tubakat, piipusid, mängukaarte, tõrvikuid, kangaid, püssirohtu, soola ja vürtse.
Raeapteeki võib võrrelda tänase kohvikuga, kuhu astuti sisse, et vürtsiveini või teed juua, uudiseid kuulata ja neid edasi jutustada. Raeapteek oli ka raeisandate ning teiste tähtsate isikute kokkusaamise paik. Siin joodi klaretti, peeti nõu ja sõlmiti kokkuleppeid. Arvatakse, et just siin mõjutati oluliselt Tallinna käekäiku.
Tänapäeval tegutseb apteek käsikäes muuseumiga, mille tegevust toetab Tallinna linn. Muuseum korraldab ekskursioone ja töötubasid nii lastele kui täiskasvanutele. Raeapteek võtab osa Keskaja Päevadest ja korraldab üritusi Vanalinna Päevade raames ning on avatud Muuseumiööl ja Kultuuriööl.