Tallinna esimene apteegimäärus Taxa nägi trükivalgust 1695.aastal. Linnaarsti koostatud Taxa kehtestas kindlad normid ravimite valmistamisele, säilitamisele ja müügile. Muuhulgas loetles see üle 3200 sel hetkel Tallinnas käibel olnud ravimit. Paljud neist on Raeapteegis müügil tänaseni.
See punasest veinist ja vürtsidest valmistatud väärikas jook on küllalt kange ja suud mõnusalt õhetama panev eliksiir, mis sündinud Tallinna Raeapteegis aastal 1467.
72%mandleid, must pipar, vürts, koriander, muskaatpähkel, ingver, nelk, kaneel, kardemon, rosmariin.
72% mandleid! Hüva rohi armuvalu leevendamiseks ja ajutegevuse soodustamiseks. Revali Martsipan kuulus Hansalinnade kõrgajastul Põhja Euroopa kuulsamate martsipanide hulka ja seda müüdi esimesena Raeapteegis.
Raeapteegi uued maiused on vürtsidega väestatud šokolaadid. Valikus mee ja piparkoogivürtsiga, roseepipraga ja apteegitilliga šokolaad. Raeapteegi logoga maiustused on valminud käsitööna OÜ Habicht Peedu šokolaadilaboris hoolikalt valitud ja parimast toorainest. Garanteeritud maitseelamus!
Väikesed ajastutruud keraamilised topsid on loodud klareti mekkimiseks. Koos klaretipudeliga sobivad ideaalselt kingituseks! Iga tops on ainulaadne, käsitsi valmistatud erivajadustega inimeste poolt.
Vürtse veini maitsestamiseks võib iga meister valida vastavalt oma soovile ja võimalustele. Pakendis oleva sisu aluseks on XVI sajandist pärineva retsepti kogus ja koostis: rafineerimata roosuhkur, ingver, kaneel, galgan, nelk, muskaadiõis, safran.
Pipar on olnud läbi aegade üks hinnatumaid vürtse, tuntud juba antiikajast saadik. Pipar oli oma kalliduse tõttu nii ohvriand kui maksevahend ja teda on kutsutud ka „vürtside kuningaks või “mustaks kullaks”. Euroopas kasvas pipra tähtsus just keskajal ja seda müüdi apteegis. Koostisosad: must terapipar, roheline terapipar, valge terapipar. Uhmerda vahetult enne tarvitamist!
Raeapteegi juubeliaastaks valminud värvikirev Pidutee pakub põneva maitseelamuse ning sobib pidulike ja eriliste sündmuste tähistamiseks! Koostisosad: Pärnaõis, fermenteeritud põdrakanep, kibuvitsamari, sidrunmürt, angervaksa õis, rukkililleõis, malva õis, saialill, roosiõis, suhkruleht, rose pipar. 2 tl 250 ml 90 °C vee kohta, lasta tõmmata 5-7 min. Juua pidulikel puhkudel!
Kõhurahu tee koosneb kolmest ravimtaimest, mille toimed on tuntud juba iidsetest aegadest. Keskajal usuti, et köömnetel on vargusevastane toime ning seemnekotikest kanti kaasas, et eemal hoida kurje deemoneid, vaime ja nõide. Tee korrastab kõhtu ja rahustab meelt, soodustab seedimist ja vähendab puhitusi. Koostisosad: köömned, apteegitill, aniis Valmistamine: 1 spl seemneid 1 klaasi keeva vee kohta. Lasta tõmmata jahtumiseni. Soovi korral lisa mett või suhkrut.
Lihtsuse võlu: mahedalt lõhnav, kodune tee! Koostis: meliss, piparmünt, kummel, saialill, põdrakanep Tee nõnda: 1 tl segu klaasi keeva vee kohta, lasta 4-5 minutit tõmmata.
Hea uni on hea tervise alus! Tee jaoks valitud taimed on lõõgastava, rahustava ja und soodustava toimega. Koostis: sidrunmeliss, pune, kanarbik, nurmenukk, lavendel.
Mõnus virgutav ja mehine teesegu, mis oli just raehärrade lemmik, eriti kui martsipaniga sai liialdatud.
Ainulaadse koostisega õietee sobib joomiseks ja päeva nautimiseks igal hetkel. Värvilised õied tõstavad tuju ja mõnus maitse toob naeratuse suule. Koostisosad: pärnaõis, kibuvitsamari, põdrakanepiõis, saialilleõis, malvaõis, rukililleõis, roosiõis, nurmenukk, käokuld, piparmünt, põdrakanep, kummel, hibiskus.
Angervaksa (Filipendula ulmaria) peetakse Euroopa niitude kuningannaks ja teda on nimetatud ka “aspiriini esiemaks”. Mesiselt magus angervaksa siirup paitab maitsemeelt ja rahustab hinge. Koostisosad: vesi, demerera suhkur, angervaksaõie ekstrakt, sidruniekstrakt, sidrunhape. Ei sisalda säilitusaineid. Käsitöötoode Saaremaisest toorainest. Tootel on looduslik sade. Kasutamine: sobib tee sisse, limonaadi või kokteili valmistamiseks ja magustoitudele.
Lavendel on nauding hingele ja kehale, lavendli aroom on tervistav. Lõpuks on lavendel pääsenud tolmustest kummutitest ja lõpetanud „musta töö“ teegmise-koide peletamise. Lavendilt võid lisada vanniveele või tee sisse.
Lavendel - see on nauding hingele ja kehale - lavendli aroom on tervistav. Lavendli aroom aitab alandada stressi ja leida hingelist tasakaalu. Lavendlit kasutatakse toniseeriva ja nahka uuendava vahendina.
Roosi õienupud sisaldavad C-vitamiini ja arvatakse, et need parandavad vereringet. Meie arvates sobivad roosinupud kõige paremini parandama murtud südant või siis annavad need pärastlõunale muretu rõõmutunde.
Purgis on musta sõstra marjad, alteejuur ja apteegitilli seemned. Täida pudel viinaga, lase 4-5 päeva seista. Kõhuhädade puhul võta teelusikatäis paar korda päevas. Külmetuse korral lisa lusikatäis soojale taimeteele.
Purgis on : kannatuselille ürt, palderjan, humal, naistepuna, meliss. Täida pudelike viinaga, lase 14 päeva, pimedas seista. Võta teelusikatäis paar korda päevas. Tarvitada sterssirohkel ajal ja enne uinumist.
Iidsetest aegadest on kuldjuur kasutusel olnud kui ergutav, väsimust peletav, töö- ja suguvõimet suurendav vahend. Pudelike tuleb täita viinaga ja lasta sellel 7 päeva seista, võta lusikatäis paar korda päevas.
Organismi üldtugevdav toonikum, mis parandab isu, soodustab seedimist, vähedab kõhupuhitust ja kõrvaldab külmast tingitud iivelduse. Kestval kasutamisel korrastab ainevahetust, leevendab unehäireid ja parandab üldist enesetunnet. Koostis: koirohi, kollajuur, sennaleht, kikkaputk, õissaar, veneetsia teriakk, rabarber, kamper, mürr, keelikurohujuur, safran.
Söö haigusrohkel ajal üks kadakamari päevas. Kadaka sees on üheksa arsti (Eesti rahvapärimus). Kadakamarju pruugiti köha ja kõhuhädade korral. Tee leevendas neeru- ja põievaevu.
Söö vitamiinivaesel ajal kümme pihlakamarja päevas! Pihlakamarja otsas on viieharuline märk, mis vanade uskumuste kohaselt omistab pihlakale suure kaitseväe. Pihlakamarjad sisaldavad erinevaid vitamiine, mis tugevdavad organismi ja toetavad haiguste ajal.
Raeapteegi logoga kruus kauni ja stiilse trükiga-oma lemmiktee nautimiseks või armsaks kingituseks, miks mitte koos mõne Raeapteegi teeseguga.
Nootidega kruus pärineb raeapteeker Burchardt VIII kuulsast kogust Mon faible, millest on alguse saanud Eesti Ajaloomuuseum.
Raeapteegis peetakse lugu loodust säästvast eluviisist. Seetõttu on meie toodete nimekirjas ka 100% puuvillane ostukott, mis on ühteaegu tore mälestus Raeapteegist, kui ka igapäevaselt kasutatav tarbeese.
Raeapteegis peetakse lugu loodust säästvast eluviisist. Seetõttu on meie toodete nimekirjas ka 100% puuvillane ostukott, mis on ühteaegu tore mälestus Raeapteegist, kui ka igapäevaselt kasutatav tarbeese.
Tartu Ülikooli professor Ain Raal on koostanud suurepärase ülevaate meie vanima apteegi ajaloost selle algusest kuni tänapäevani. Raeapteegi juubeliks valminud raamat “Raeapteek 600” võtab kokku kõik varem Raeapteegi kohta ilmunud materjalid ning on varasematega võrreldes põhjalikum. Kirjeldamist leiavad üldine elu-olu vanas Tallinna ja apteegis, Raeapteegi ajalugu, arhitektuur, restaureerimine, apteegis olevad kultuuriväärtused jpm. Värvitükis raamat on kaunilt kujundatud ja sisaldab rohkelt unikaalset pildimaterjali. Raamatu pildiallkirjad ja kokkuvõte on tõlgitud inglise keelde.
Raamatust leiab Tallinna Raeapteegi ajaloos kõige olulisemat osa etendanud ravimtaimedest kirjutatud poeetilised miniatuurid. Nende lugude peategelased on eestimaised, üsnagi laialt tuntud, kui ka mujalt, üpris eksootilised, ent Raeapteegis laialdast kasutust leidnud tõhusatoimelised taimed. Tekstid on nii eesti kui inglise keeles. Raamatu autor: Veronika Kivisilla
„Raeapteegi lugu“ on köitvalt kirjutatud ajalooraamat Raeapteegist, Tallinna vanalinna kultuuripärandi ühest nurgakivist. Autor viib lugeja neisse kaugetesse aastatesse, mil raeapteeker oli siin linnas ainuke kindel abimees võitluses Musta Surma ning teiste hirmsate taudidega.
„Raeapteegi lugu“ on köitvalt kirjutatud ajalooraamat Raeapteegist, Tallinna vanalinna kultuuripärandi ühest nurgakivist. Autor viib lugeja neisse kaugetesse aastatesse, mil raeapteeker oli siin linnas ainuke kindel abimees võitluses Musta Surma ning teiste hirmsate taudidega. Valikus on nii eesti kui inglise keelne raamat.
Raeapteegi 600 aasta tarkuse vaimus loodud ussimäng väikestele ja suurtele. Teie ette astuvad Raeapteegi ajaloo olulisemad tegelased. Mängija seab oma nupu esimesele ringile ja edasine sõltub juba täringu veeretamise õnnest. Lauamängu saab mängida nii eesti kui ka inglise keeles.
Vahvad ja õpetlikud ravimtaimeteemalised mängukaardid Sinine Käoking- uuendatud kujundusega ja kolmes keeles. See on Musta notsu põhimõttel kogu perega hõlpsasti mängitav kaardimäng, mille eesmärk on nii lastele kui ka nende vanematele tutvustada meie tavalisemaid ravimtaimi ja mürgist käokinga, aidates ühtlasi kaasa nende märkamisele. Mängukaartide autorid on farmakognoosia professor Ain Raal (teaduspõhisus) ja Maarja Lillemäe (joonistused). Mäng sobib nii koju, reisile kui ka kingituseks!
Apteegi sümbol, lae all rippuv krokodill, rõhutab apteekritöö salapära. Krokodill, kes tihti vee alla vajub ja siis jälle pinnale tõuseb, pidi sümboliseerima apteekrit, kes tagaruumides ravimeid käib kokku segamas. Keegi ei tea, millega krokodill või apteeker äraoldud ajal tegeles. Meie keraamilised krokodillid on valmistatud erivajadustega inimeste poolt.
Madu karikas tähendab, et meedik peab olema tark nagu madu, kusjuures tarkus seisneb teadmiste ammutamises karikast kui looduse sümbolist. Raeapteegi magnetid on valmistatud erivajadustega inimeste poolt.
Raeapteegi logoga vihmakeebi pallike- hea pisike ja kerge kõikjale kaasa võtta!
Raeapteegi logoga võtmehoidja on väike ja lihtne, aga praktiline kingitus või suveniir.